Blue Moon Rising
Where Wood Meets Steel
The Cagle Family
The Gift
Dessert
Sings and Plays Bluegrass Music
The Flying Dog Bluegrass Band
A Step Away
The Johnny Greer Project
Lonesome Feelin'
High Plains Tradition
Where The Woods Are Cool And Still
IIIrd Tyme Out
The Best Durn Ride
Mount Zion
Still He Came
New Road
For Such A Time As This
Ryan Shupe & The Rubberband
Hey Hey Hey
Wells Family
Mountain of Dreams
Lare Williams
Grandpa John
Play What?
Yonder Mountain String Band & Benny Galloway
Old Hands
      DAVE CANTRELL
      Ak hľadáte CD, ktoré znie v duchu starej dobrej old-time music alebo s nádychom starého poctivého bluegrassu, tak Take Me Back je to, čo potrebujete počuť. Take Me Back je zahrané v štýle "bratského duetu" podľa vzoru Monroe Brothers, Louvin Brothers, Blue Sky Boys (bratia Bolickovci)... s gitarou a mandolínou. Na Take Me Back tvoria takúto old-time dvojicu Dave Cantrell a Steve Ison.
      Až na Daveovu They Don't Make Country Music Like They Used To, v ktorej Dave hrá i na kontrabas a Steve na fingerpickin' gitaru, je všetko len s gitarou a mandolínou. Táto skladba je zároveň poctou hráčom pôvodnej country a celkovo hudobného štýlu, na ktorom boli postavené základy bluegrassu.
      Dave Cantrell zostavil repertoár na CD Take Me Back zo svojich piatich originálov a siedmich štandardov z repertoáru Monroea, Stanleyovcov (Kentucky Waltz, House Of Gold, How Mountain Girls Can Love) a ostatných predstaviteľov tradičnej country music a bluegrassu (Peace In The Valley, Aragon Mill...). Ja som osobne nepoznal len pieseň You'll Never Leave Harlan Alive, song zo silným napätím v texte a Daveho lead vokáli. Tento príbeh v temnom až tajomnom prevedený o kraji vo východnom Kentucky opisuje pravdepodobne kraj, odkiaľ Dave pochádza. Pretože nemám podrobnú mapu Kentucky, tak to len predpokladám, ale iste treba Daveove korene treba hľadať v oblasti Sandy Hook a Paintsville.
      Dave Cantrell hrával v skupine The Bluegrass Review, ktorej členmi boli hráči skupiny Billa Monroea Bluegrass Boys - Tony Ellis, Tom Ewing a skvelí muzikanti ako Harley Allen a Sid Campbell. Ako štúdiový vokálista a gitarista hral na množstve albumov a bol na turné s umelcami ako George Jones a Johnny Paycheck.
      Dave svoj album patrične prešpikoval gospelom. Jeho Faraway Land a Young Like You Again sú ukážkou Daveovho svetonázoru, skladateľskej zručnosti, tradičného cítenia a dobrého prevedenia po hudobnej i vokálnej stránke. Otvárajúci, svieži gospel Young Like You Again je ukážkou typického bratského duetu v harmóniách, nenásilnej gitary stále podporujúce skvelý vedúci vokál Dave Cantrella a inšpiratívnej mandolíny Steva Isona.
      V Stevovi Isonovi má Dave skvelého spoločníka na takýto projekt. Po hudobnej stránke sa dobre podporujú, nikto neprevyšuje, sóla sú uhladené, aby to bolo ako bratsky zohrané. Jeho Faraway Land je perlou na albume. Gospel v keltskom štýle s dokonalým hlasovým fondom a množstvom inšpirujúcich gitarových sól a podfarbení samotného príbehu.
      Jeho temný song so silným spirituálnym pozadím They Don't Know a pocta svojim rodičom Year of 35 uzatvárajú jeho textársku prácu na albume.
      Celé album je napokon venované Daveovej svokre Marie Barnette (1927-2003), ktorá sa tohto projektu už nedožila.
      Album bol štýlovo nahraný v štúdiu Rome (since 1967), ktorého zakladateľom je bluegrassový umelec a zvukár Jack Casey. Myslím, že o tomto pozoruhodnom spevákovi a gitaristovi s nápaditou gitarou budeme ešte počuť, ako to svojim hodnotením "vychádzajúca hviezda" vystihuje i Fred Bartenstein v recenzii na Take Me Back pre Bluegrass Unlimited.
      Ľubomír Toman, Horná Poruba, Slovensko
TAKE ME BACK 
2003
ROME RECORDING STUDIO

Young Like You Again
House Of Gold
Aragon Mill
They Don't Make Country Music Like They Used To
You'll Never Leave Harlan Alive
Year Of 35
How Mountain Girls Can Love
You Don't Know
Kentucky Waltz
Go Rest High On That Mountain
Faraway Land
Peace In The Valley