Blue Moon Rising
Where Wood Meets Steel
The Cagle Family
The Gift
Dave Cantrell
Take Me Back
Dessert
Sings and Plays Bluegrass Music
The Flying Dog Bluegrass Band
A Step Away
The Johnny Greer Project
Lonesome Feelin'
High Plains Tradition
Where The Woods Are Cool And Still
Mount Zion
Still He Came
New Road
For Such A Time As This
Ryan Shupe & The Rubberband
Hey Hey Hey
Wells Family
Mountain of Dreams
Lare Williams
Grandpa John
Play What?
Yonder Mountain String Band & Benny Galloway
Old Hands
      IIIrd TYME OUT
      Podrobne písať o skupine IIIrd Tyme Out je hádzaním hrachu na stenu. Kto by nepoznal túto super skupinu, zloženú z muzikantov ako Russell Moore, Ray Deaton, Wayne Benson, Steve Dilling a Greg Luck. Huslista Greg Luck, ktorý hral i na poslednom, celogospelovom CD, sa dobre zžil so zohratým zvyškom kapely. Russel, Ray sú zakladajúcimi členmi (1990) a Wayne (1993) a Steve (1995) hrajú so skupinou už tiež zopár rokov. Greg je multiinštrumentalista a spevák. Ja som ho lepšie zaregistroval až v skupine Bluegrass Cardinals. Jeho perfektný vokál ma dostal. Dokáže zaspievať všetko od vedúceho hlasu až po bas. Husle v jeho rukách sú špičkové, plné krásnych a plných harmónii.
      Gitarista a lead spevák Russell Moore sa presadil v regionálnej skupine Southern Connection a odtiaľ, vdaka svojmu talentu, sa dostal do skupiny Doylea Lawsona. Spolu s ďalším veteránom z Quicksilveru, Rayom Deatonom, založili skupinu IIIrd Tyme Out a nahrali deväť albumov. Desiaty, The Best Durn Ride, je opäť prešpikovaný gospelom. Od klasika gospelu Billa Castlea je tu I Will See You On The Other Side Of Jordan o človeku, ktorý cíti pomalý príchod smrti. Je si istý, že svoj kríž na zemi už dlho neponesie, a dúfa v stretnutie s Ním na druhej strane. Záverečná ľudovka Wade In The Water, napísaná jednoducho o Božom snímaní hriechu, v ktorom sa brodíme. Náboženský nádych má i A Pretty Wreath For Mothers Grave, pocta matkám a ich odmene po všetkom - Božím zavolaním "domov". Od stále populárnejšej textárky Becky Bullerovej je tu ďalší pekný gospel Rest My Weary Feet. Celý album má nádych pohody, navodený pomalými piesňami spievanými z duše. I druhá pôvodná od Russella Moora Sarasee je pomalá. Do tempa nás dostane I Won't Be Around od Grega Lucka, ktoru i spieva. Harmónie tu sú už v štýle známom od tejto skupiny. Kontrabas sa do tejto hudby hodí a je len dobré, že Ray Deaton naň prešiel.
      IIIrd Tyme Out na prekvapenie začne valčíkom What True Love Is od Russella Moora a pokračujú pomalou The Best Durn Ride, ktorá si skutočne zaslúži byť titulnou.
      Inštrumentálne sa predvedú hlavne v dvoch inštrumentálkach. V Blue Grass Special od Billa Monroea exceluje, ako inak, mandolínista Wayne Benson, ale pekné sólo tu má i Russell na gitare. Tennessee Thunder je hlavne spolupráca Russella s Waynom. A hrmenie naozaj zaznie.
      Rayova nevesta Honi Deatonová napísala zamilovanú pieseň Your Love Is Like A Rose, prezentuje ju dobrým, vysokým vokálom Russell Moore. V Rest My Weary Feer sa staré stretne s novým v podaní banja Steva Dillinga. Steve, vyučený v tradičnej Bass Mountain Boys, dáva v gospeloch do svojho banja veľa citu. I Will See You On The Other Side Of Jordan to dokazuje, klopkavé banjo dodáva veselosť a nádej tomuto optimistickému gospelu.
      Ich druhý album na ich vlastnej značke rovanko vydarený ako množstvo ich starých albumov vydaných pre Rebel a Rounder Records. Okrem kapelnej www.iiirdtymeout.com navštívte i www.chateaumusic.com
      Ľubomír Toman, Horná Poruba, Slovensko
THE BEST DURN RIDE
2004
CHATEAU MUSIC GROUP 0131

What True Love Is
The Best Durn Ride
Bluegrass Special
Sarasee
I Won't Be Around
Rest My Weary Feet
Your Love Is Like A Rose
I Will See You On The Other Side Of Jordan
Tennessee Thunder
A Pretty Wreath For Mothers Grave
You Took My Sunshine
Wade In The Water