Blue Moon Rising
Where Wood Meets Steel
The Cagle Family
The Gift
Dave Cantrell
Take Me Back
Dessert
Sings and Plays Bluegrass Music
The Flying Dog Bluegrass Band
A Step Away
The Johnny Greer Project
Lonesome Feelin'
High Plains Tradition
Where The Woods Are Cool And Still
IIIrd Tyme Out
The Best Durn Ride
Mount Zion
Still He Came
New Road
For Such A Time As This
Ryan Shupe & The Rubberband
Hey Hey Hey
Wells Family
Mountain of Dreams
Lare Williams
Grandpa John
Yonder Mountain String Band & Benny Galloway
Old Hands
      LARE WILLIAMS
      Lare Williams je gitarista a spevák z rodinnej skupiny Williamsovcov. Play What? je jeho projekt s rodinou a priateľmi. The Williams Family Bluegrass Band tvoria Lare, jeho matka Patty, sestra Baley (nie je na CD), jeho traja ujovia Rick, Dave, Carl a Mary. Ďalej na nahrávke počuť členov skupiny Overdrive Bluegrass Band, v ktorej pôsobí Lare ako hráč na akustickú basgitaru. Overdrive hrá v zložení jeho ujo Carl na mandolínu, Kevin Gaugier na gitaru, Tim Scheerhorn na dobro a Steve Boling na banjo. Medzi rodinných priateľov na albume patria i huslisti Jim Bradford a Susan Baileyová.
      Lare vyrastal v muzikantskej rodine a na pódium sa dostal už vo svojich dvoch rokoch. Tento mladý gitarista a spevácky talent pochádza z Michiganu a toto CD venoval pamiatke Larryho Williamsa ("otec" bluegrassových huslí západného Michiganu), ktorý ho brával na festivaly a jam sessiony, kde Lare stretol množstvo talentovaných muzikantov, s ktorými neskôr hrával. V súčasnosti kombinuje rodinné korene tradičného bluegrassu s moderným hard-drivin' bluegrassom.
      Na tomto CD nahranom na prelome rokov 1999-2000 sú tri originály skombinované s modernou "klasikou" v podaní songov Home Again (Robert Hale), Raining In L. A. (Wesley Golding), Colleen Malone (Pete Goble), Julie Ann (Leroy Drumm, Pete Goble) Daddy's Hands (Holly Dunn) so starou klasikou Washington County inštrumentálka od Kennyho Bakera, Roanoke inštrumentálka od Billa Monroa, Fireball Mail od Freda Rosea a tradičný gospel Power In The Blood. Takže dobrá kombinácia pre tradičných poslucháčov i modernejších fanúšikov dobrého bluegrassu.
      S tých modernejších skladieb som nepoznal jedine Daddy's Hands. Pekný pomalý song prezentovaný Lareho matkou Patty s peknými rodinnými harmóniami Carla a Lareho v refréne. Tretou inštrumentálkou je dosť tvrdý nárez Young's Prairie Road od Steva Bolinga. Sara Lee Rehkopf napísala song Silver Platter a spolu s Bert Jones ďalší No Well. Obe skladby sú v modernom duchu zaspievané slušným Lareho vedúcim vokálom s patričným drive v No Well. Dobré nahodené up-tempo v Silver Platter je prezentáciou skupiny Overdrive. Ostatné modernejšie znejúce songy sú zahrané štandardné s dostatočne tvrdou akustickou basgitarou Laryho s občasným jeho sólom na gitaru (Young's Prairie Road). Záujem si zaslúži i banjista Steve Boling, huslista Jim Bradford a podobne i zospievané harmónie Mary a Patty Williams.
      O Larem a jeho rodine a ich bluegrasse sa môžete viac dočítať na www.larewilliams.com.
      Ľubomír Toman, Horná Poruba, Slovensko
PLAY WHAT?
2000
LARE WILLIAMS RECORDS

Julie Ann Come On Home
Washington County
Silver Platter
Daddy's Hands
Power In The Blood
Roanoke
Colleen Malone
No Well
Young´s Prairie Road
Home Again
Raining In L. A.
Fireball Mail