Blue Moon Rising
Where Wood Meets Steel
The Cagle Family
The Gift
Dave Cantrell
Take Me Back
Dessert
Sings and Plays Bluegrass Music
The Flying Dog Bluegrass Band
A Step Away
The Johnny Greer Project
Lonesome Feelin'
High Plains Tradition
Where The Woods Are Cool And Still
IIIrd Tyme Out
The Best Durn Ride
Mount Zion
Still He Came
New Road
For Such A Time As This
Ryan Shupe & The Rubberband
Hey Hey Hey
Lare Williams
Grandpa John
Play What?
Yonder Mountain String Band & Benny Galloway
Old Hands
      WELLS FAMILY
      Na CD Mountain Of Dreams vás zaujme pekná prezentácia rodinného bluegrassu a veľmi pekné tri dcéry Gary a Debi Wellsovcov. Otec, Gary hrá na kontrabas, matka, Debi na gitaru a dcéry Sara na banjo, Jade na mandolínu, Eden na husle.
      Z tejto unikátnej skupiny z Claytonu v Severnej Karoline ma po hudobnej stránke najviac zaujala pani Debi Wellsova. Je to všestranná muzikantka a pozornému uchu neuniknu jej aranžérske schopnosti, zúročené v tradičnej Ruben's Train alebo Down To The River To Pray. Ruben's Train je stara železničiarska piessn a je najtradičnejšou skladbou na albume, jediná spievaná Garym. Pre Mountain Of Dreams Debi napísala štyri skladbu a jedna je spolupráca s Jade a Sarou. Jej vyzreli hlas sa predstavi v dvoch songoch: There Is A Time je ženskou prezentáciou starej piesne od skupiny Dillards. Debin lead vokál je naozaj dobrý a jej rytmická práca na CD je nenahraditeľna v celku pomalom repertoáre. Druhou ňou spievanou skladbou je Mighty Bird je v contemporary štýle s dobrou, štýlovou mandolínou.
      Zaujímalo ma, ako si skupina poradí zo sto krát prezentovaným gospelom Down To The River To Pray. Dievčatá ho zaspievali a cappella s krásnymi harmóniami a lead vokálom Sary. Pekná spomienka na film O' Brother...
      Sara, Jade a Eden sú nádejne muzikantky a speváčky. Každá spieva vedúce party a pozoruhodný je ich vek. Sáre je 21, hrá na banjo a spieva tenory. Jej banjo hra je najvýraznejšia na albume a má ťažkú úlohu z toho pohľadu, že väčšina skladieb je v pomalom tempe, kde banjova hra je pozorne sledovaná. Páči sa mi jej banjo v My Home.
      Jade je 18, hrá na mandolínu a spieva barytón. Po úvodnej, pre mňa rozpačitej čo sa týka spevu Old Mountain Road som si Jade obľúbil v love songu It's You a hlavne titulnej Mountain Of Dreams, perle na albume. Eden je najmladšia je jej len 15, hrá na husle a spieva high barytón. Podľa mňa je najväčším talentom v rodinnom zoskupeni. Jej práca a vyhrávky na husle sú úžasné a jej spev v jedinej ňou spievanej My Home je krásou . Up-tempo song je sviežo zaspievaný a nepovedal by som, že je jej len 15. Jej hlas znie dostatočne žensky a keď sa čo-to podučí od svojej matky vyrastie znej veľká speváčka.
      Krásne zaspievané harmónie v gospeloch Down To The River To Pray a By The Mark sú veľkom pýchou rodiny Wellsovcov. V pomalej a nádhernej skladbe When I Close My Eyes sú harmónie precítené, nasladlé akoby song spievali tri Alison Kraussové.
      Nato že skupina prezentuje svoj bluegrass od polovice roku 2003 je tu cítiť určitú bluegrassovú tradíciu, rodinné zospievanie a veľký cit a rešpekt ku tejto hudbe. Navzdory krátkej trvanlivosti skupiny stihli už svoje dva originálne songy prezentovať vo filme Bell Witch The Movie a na soundtracku (www.bellwitchthemovie). Tiež dva songy boli úspešné predstavené na skladateľskom Showcase na festivale IBMA. Prostredníctvom rádia expandujú u fanúšikoch tak ako na východnom i na západnom pobreží US. Majú za sebou zopár festivalov na ktorých hrávajú po boku takých hviezd ako sú Mountain Heart, Gibson Brothers... Určite ešte o Wells Family budeme počuť.
      Ich stránku môžete navštíviť na www.wellsfamilybluegrass.com
      Ľubomír Toman, Horná Poruba, Slovensko
MOUNTAIN OF DREAMS
2004
LIVINGWELLS

Old Mountain Road
There Is A Time
When I Close My Eyes
Ruben's Train
It´s You
Sweet
Down To The River To Pray
Mighty Bird
Mountain Of Dreams
My Home
By The Mark
The Star Spangled Banner