Blue Moon Rising
Where Wood Meets Steel
The Cagle Family
The Gift
Dave Cantrell
Take Me Back
Dessert
Sings and Plays Bluegrass Music
The Flying Dog Bluegrass Band
A Step Away
The Johnny Greer Project
Lonesome Feelin'
High Plains Tradition
Where The Woods Are Cool And Still
IIIrd Tyme Out
The Best Durn Ride
Mount Zion
Still He Came
New Road
For Such A Time As This
Ryan Shupe & The Rubberband
Hey Hey Hey
Wells Family
Mountain of Dreams
Lare Williams
Play What?
Yonder Mountain String Band & Benny Galloway
Old Hands
      LARE WILLIAMS
      Steve Boling, Tim Scheerhorn, Jim Bradford, Kevin Gaugier a rodina Williams (Carl, Dave, Baley, Patty, Rick) sú tí, ktorí sprevádzali Lareho i na jeho projektu "Plat What ?”. Okrem nich na projekte "Grandpa John” pribudli Jeff Hall, Ron McKeever.
      Tento popularný mladý gitarista žije v Kentwood v Michigane. Jeho pozoruhodný hlas možno počuť s rodinnou skupinou Williams alebo na jam sessionoch s množstvom rôznych lokálnych umelcov zo stredozápadu (Michigan, Indiána a Ohio). Lare oproti svojmu prvému projektu "Play What?” spravil obrovský kus práce dopredu. Jeho hra je premyslenejšia , songy napísané pre neho sú originálne spracované a jeho výber prevzatých vecí je viac než dobrý. Sedí mu hlavne song od Stafford/Tyminski "It Wasn´t You” s moderným, ale rešpektujúcim tradíciu, high lonesome soundom alebo gospel "Little Mountain Church House”. Lare by sa mal zamerať na tento druh songov, lebo jeho high lead je dobre sfarbený.
      Dobrý progresívny výber inštrumentáliek tu Lare zaradil : "Cactus Pass” od kanadského mandolínového virtuóza Emory Lestera, je s obdivuhodnou gitarou Ron McKeevera a mandolínou Kevin Gaugiera. Ako i na prvom CD i tu je inštrumentálka od banjistu Steve Bolinga s ohromujúcimi sólami na všetkých postoch (Lare, kevin Gaugier, Ron McKeever a pravdaže i autor skladby)
      Skladateľky Bert Jones (Dobro Jack) a SaraLee Rehkopf (Grandpa John) tu majú po jednej skladbe plus opäť jednu spoločnú (Knows He Loved Her Once), uzatvárajúcu toto príjemné album v radostnej nálade. A opäť dobré Lare dokazuje dokonalosť svojho vokálu a dobrý výber solujúceho gitaristu v podaný Ron McKeevera.
      Titulný song albumu "Grandpa John” sa dostal až na šieste miesto na Bluegrass rádiu v Indiane a to v bohatej konkurencii. Song pochádza od SaraLee Rehkopf a to čo dosiahol si oprávnene zaslúži. Song v dnešných obľúbených tóninách je dobre zaspievaný a zahraný. S tých pomalších je tu pekný song od Sean Watkinsa z Nickel Creek. Skladbu spieva Lareho sestra Baley s harmóniami Lareho a ich matky Patty. Jemnú prácu na basu a gitaru zaistil Lare a táto popgrassová skladba je doprevadzaná Jeff hallom na jemné piano a keyboard strings. Ďalšou pomalou, tragicky zamilovanú "I Miss You Caroline” napísal pre Lareho Ernie Hernandez.
      V súčasnosti má Lare Williams novú skupinu s názvom New Direction. V skupine Lare hrá na akustickú basgitaru a občas na gitaru, jeho matka Patty na mandolínu, Peter Knupfer na husle, Tony Zapolnik na gitaru a Steve Boling na banjo. Songy od skupiny sa držali pol roka v rebríčkoch Bluegrass Radio Charts v Indianopolis, IN a z toho jeden mesiac na prvom mieste. Potešiteľné je, že v polovici roku 2004 by Laremu mal vyjsť jeho tretí projekt. Dobre si vedie i jeho nový song "Old Guitar”, ktorý sa dostal až do semifinále súťaže Dallas Songwriters Assn. a v rádio programe "Fields of Bluegrass” stanice WICR sa "Old Guitar” dostal až na prvé miesto a to už po troch týždňoch po premiére.
      Navštívte jeho web. www.larewilliams.com alebo stránku kapely Williams Family www.hometown.aol.com/williamsfamilybg/myhomepage/business.html
      Ľubomír Toman, Horná Poruba, Slovensko
GRANDPA JOHN
2002
LARE WILLIAMS RECORDS

Grandpa John
Angel Band
Bridge To Nowhere
The Hand Song
Love Please Come Home
Dobro Jack
It Wasn´t You
Roses In The Snow
I Miss You Caroline
Cactus Pass
Little Mountain Church House
She Knows He Loved Her Once