Blue Moon Rising
Where Wood Meets Steel
Dave Cantrell
Take Me Back
Dessert
Sings and Plays Bluegrass Music
The Flying Dog Bluegrass Band
A Step Away
The Johnny Greer Project
Lonesome Feelin'
High Plains Tradition
Where The Woods Are Cool And Still
IIIrd Tyme Out
The Best Durn Ride
Mount Zion
Still He Came
New Road
For Such A Time As This
Ryan Shupe & The Rubberband
Hey Hey Hey
Wells Family
Mountain of Dreams
Lare Williams
Grandpa John
Play What?
Yonder Mountain String Band & Benny Galloway
Old Hands
      THE CAGLE FAMILY
      The Cagle Family je bluegrassová skupina rodinného typu z Eflandu zo Severnej Karolíny. The Gift je ich tretí projekt a je celo-gospelový. V ich repertoáre sa striedajú známe (Old Fashion Preacher, River Of Death, Just Over In The Gloryland), menej známe (Some Sweet Day, I´m Gonna Build On That Shore) songy s pôvodnou prácou Eriky, Brook a Andyho (The Gift, Riverside Blues).
      Repertoár je dobre zmixovaný sú tu známe songy ktoré si zaspievate s kapelou (Just Over In The Gloryland, Jordan, Keep On The Sunnyside) a naopak spozorniete pri origináloch (The Gift, Riverside Blues).
      The Cagle Family sú dobre zohraný, z ich hlasu ide láska vyjadrujúca posolstvo evanjelia. Toto rodinné zoskupenie okolo otca Andyho (gitara) a matky Alana (kontrabas) tvoria ešte ich deti - mladý muž Neal (banjo), dospievajúca žena Brooke (mandolína) a určite školopovinná, talentovaná Erica (husle).
      Do repertoáru CD zaradili klasiky od Bill Monroeho (River Of Death) a Flatt & Scrugga (Old Fashion Preacher) - oboje spievané v harmóniách s vedúcim vokálom mužskej časti kapely - Andyho respektíve Neala.
      Vlastné (The Gift, Riverside Blues) sú pomalé, modernejšie. The Gift s pekným, precízným tak trochu 'uplakaným' vokálom Brooke.
      Deti manželov Cagleovcov sú naozaj talentované. Nechce sa mi veriť, že mladučká Erica napísala taký úžasný a cappella gospel ako je Riverside Blues. Pozoruhodné sú bas partie Andyho v quartete a skúsený vedúci vokál Aleny (taktiež v Angel Rock Me To Sleep). Dobré sú prezentované i ďalšie dva a´cappella gospely (I'm Gonna Build On That Shore, Some Sweet Day) od Roy Craina respektíve Donnie & Vicki Clark.
      Čo sa jedná po hudobnej stránke ich práca je solidná, Brooke tlačí svojou mandolínovou hrou kapelu ku tradícií, najväčším talentom (i keď na gospelovom projekte veľký priestor nemá) je Neal na banjo. Andyho gitarová hra je všestranná a v husliach Erici je ešte množstvo rezervy. Dobrú úpravu tradičnej What a Friend We Have in Jesus tu predstavia v inštrumentálnej podobe. V songu Jordan zaujme Noelov lead vokál profesionálne podaný a mojim favoritom je God's Coroling Book spievaný Ericou a Stephanie Dilling. Erica a Stephanie prezentujú nevinný, detský znejúci vokál umocnujúci tuto peknú skladbu od Dolly Parton.
      Z hudby The Cagle Family ide pohoda, nikde neponáhľanie sa a poučenie z gospelovej hudby. Ich stránku na internete nájdete na adrese www.caglefamilybluegrass.com.
      Ľubomír Toman, Horná Poruba, Slovensko
THE GIFT
2003
THE CAGLE FAMILY

Old Fashion Preacher
River Of Death
The Gift
Angel Rock Me To Sleep
Just Over In The Gloryland
God's Coloring Book
Riverside Blues
Jordan
I'm Gonna Build On That Shore
Keep On The Sunnyside
Some Sweet Day
What a Friend We Have in Jesus