Blue Moon Rising
Where Wood Meets Steel
The Cagle Family
The Gift
Dave Cantrell
Take Me Back
Dessert
Sings and Plays Bluegrass Music
The Flying Dog Bluegrass Band
A Step Away
High Plains Tradition
Where The Woods Are Cool And Still
IIIrd Tyme Out
The Best Durn Ride
Mount Zion
Still He Came
New Road
For Such A Time As This
Ryan Shupe & The Rubberband
Hey Hey Hey
Wells Family
Mountain of Dreams
Lare Williams
Grandpa John
Play What?
Yonder Mountain String Band & Benny Galloway
Old Hands
      THE JOHNNY GREER PROJECT
      Johnny Greer sa narodil a vyrastal v Hawkins County, TN. V tejto časti Tennessee ho poznajú ako mandolínistu v skupine Cold Comfort. V súčasnosti žije v meste Surgoinsville a svoju zatiaľ poslednú nahrávku Lonesome Feelin' nahral v Stage Right Studio, ktoré sa nachádza pár ulíc od jeho domova na Hill Avenue.
      Lonesome Feelin' je desať songový projekt na ktorom hrajú a spievajú Darrell Webb, Phil Ledbetter, Beth Lawrence, Mark Marshall, Megan Gregory, Bill Greer a Frankie Elliott. Spolu so svojou ženou, Teresa, vedú živé koncerty bluegrassu v storočnom obchode Bellamy Hardware Co. pod názvom Bluegrass at Bellamy, každú tretiu sobotu v mesiaci.
      Johnny Greer zostavil repertoár na projekte zo starých songov od popredných bluegrassových kapiel a pôvodnej country hudby. Starým songom dal určitý drive, ale celkovo sa drží pri tradícii. Svoj projekt začal zostra, songom od Bucka Owensa Heartbreak Mountain pokračuje klasikou Bluebirds Are Singing For Me a cez dobru úpravu Are You Missing Me alebo ďalším country songom, tentokrát od Eddie McDuffa Hello Trouble, ktorý nahrali Lost & Found ešte s Ronnie Bowmanom. Všetko uzatvára prekrásnym gospelom Cradle To Cross To Crown ktorý môžeme poznať z bluegrassových úprav skupín Bluegrass Cardinals alebo New Tradition. Cradle, Cross a Crown - tri strofy, tri zastavenia Ježiša, kolíska - narodenie, kríž - utrpenie a smrť, koruna - kráľovstvo na nebesiach. A refrén je pre nás, keď chceš tak vidíš cestu. Celkovo povedané rýchle brejky ako v Heartbreak Mountain sú striedané pomalými ako v Rain...
      Bill Greer je Johnnyho mladší brat a spieva harmónie na troch skladbách. Jeho vokál znie silovo bez preháňania rockovo, lebo Bill je basistom a spevákom v rockovej skupine Kansas. Vokál po vzore John Cowana znie úžasne hneď v otvárajúcej Heartbreak Mountain. Billov tenor dodáva šťavu skladbe a skvele bratsky dopĺňa vedúce partie Johnnymu. Johnny mohol s bratom a s jeho oživujúcim vokálom ešte rátať v skladbách I Just Think I´ll Go Away a Hello Trouble.
      Ďalšie tri songy sú v harmóniách prezentované huslistkou Megan Gregory pochádzajúca z Alabamy. Megan okrem toho, že je absolventka bluegrassového programu na East Tennessee State University, hrá a spieva vedúce partie v skupine Meridian, ktorý sú veľkým objavom posledných rokov. Bluebirds Are Singing For Me, Lonesome Feeling a Rain sú songy, do ktorých zaradil ženský hlas v podaný oduševnelého spievania Megan.
      Gitarista na projekte Darrell Webba a dobrista Phil Leadbetter majú svoju domovskú skupinu Wildfire. Darrell a Phil tiež vypomáhali i skupine Meridian na ich debute a u Johnnyho Greera tiež odvádzajú dobrú prácu. Darrellovým nástrojom je mandolína, ale tu hrá na gitaru zopár našliapaných sól v štýle dnešných bluegrassových gitaristov.
      Ďalším talentom z ETSU je Beth Lawrence, v súčasnosti kontrabasistka v kapele Mark Newtona. V minulosti hrávala s kapelami Lawrence Family, Stevens Sisters, Jim Hurst Band, Gena Britt Band a tiež s domáckou kapelou speváčky Dolly Parton Dixie Stampede.
      Do Johnnyho výberu zapadá banjista Mark Marshall. Prvé čo ma napadlo, že má niečo spoločné s rodinnou kapelou Marshallovcov, legendou bluegrass gospelu zo 70tych rokoch, ale nie. Mark hrá živé a pôsobivé banjo. Mark bude určite niečo pre súčasných vyznavačov melodickej banjovej hry.
      Pre viac informácii si pozrite www.johnnygreer.com ,kde sa dozviete i o ostatných projektoch tohto skvelého mandolínistu a speváka.
      Ľubomír Toman, Horná Poruba, Slovensko
LONESOME FEELIN'
2003
STAGE RIGHT STUDIO

Heartbreak Mountain
Bluebirds Are Singing For Me
I Just Think I'll Go Away
Lonesome Feeling
Tear Drops In My Eyes
Are You Missing Me
Rain
I Don't Believe You Met My Baby
Hello Trouble
Cradle To Cross To Crown