Blue Moon Rising
Where Wood Meets Steel
The Cagle Family
The Gift
Dave Cantrell
Take Me Back
Dessert
Sings and Plays Bluegrass Music
The Flying Dog Bluegrass Band
A Step Away
The Johnny Greer Project
Lonesome Feelin'
High Plains Tradition
Where The Woods Are Cool And Still
IIIrd Tyme Out
The Best Durn Ride
Mount Zion
Still He Came
Ryan Shupe & The Rubberband
Hey Hey Hey
Wells Family
Mountain of Dreams
Lare Williams
Grandpa John
Play What?
Yonder Mountain String Band & Benny Galloway
Old Hands
      NEW ROAD
      Steve Gulley, kapelný priateľ a člen super skupiny Mountain Heard, je producentom albumu For Such A Time As This. Už to je zárukou, že ide o skvelé bluegrassové album. New Road je gospelová skupina z Luttrellu v Tennessee. Ich celogospelové album For Such A Time As This obsahuje striedajúci sa repertoár rýchlych i pomalých skladieb. Skladby, hlavne ovplyvnené Novým Zákonom, teda Kristovým učeným sú prešpikované vlastnými úvahami o 'druhej strane' a námety sú čerpané i z raných listov apoštolov ako tomu je u Hebrew 10.25 od vedúcej osobnosti skupiny, Mikea Ramseyho. Mandolínista Mike sa nechal inšpirovať listom jedného z apoštolov, ktorý bol adresovaný židom od prvých kresťanov z Rímskej ríše. 'Neopúšťajme svoje zhromaždenia, ako niektorí majú vo zvyku, ale napomínajme sa, a to tým viac, čím viac vidíme, že sa približuje ten deň' Ž 10:25. Táto premyslená skladba v stredno-pomalom tempe, o súdržnosti Cirkvi prezentuje posolstvo aktuálne i v dnešných dňoch.
      Predstavme si dve tváre skupiny. Skupina zaradila, až na dva songy, celo-originálny repertoár na For Such A Time As This. Počuť, že na albume spieva viacero lead vokálistov. Pretože je buklet ku CD nepodrobný iba dedukujem, že spievajú obaja gitaristi Randall Massengill a Gary Kidwell spolu s Mike Ramseyom.
      Prvá tvár skupiny prezentuje skladby v štýle moderného gospelu a´la Mountain Heard (The Last Song) alebo New Tradition (A Little More Faith). Prepracovaným nárezom od reverenda Gary Davisa A Little More Faith to všetko vypukne a Garyho The Last Song s výrazným vysokým vedúcim vokálom to končí. Gary Kidwell napísal i ďalšie up-tempo songy (God's Seal a Sanctified). Príjemní, súčasný vedúci hlas je v Randall Massengillovej Seeing Is Believing. Pekné songy tu poskytujú i skladatelia Bonnie Parton, Russell Allen a Freddie Gibson, ktoré boli napísané pre kapelu. Signs Of Time od Gibsona je nádhera s ťahavými husľami Tom Brantleya a v moderných harmóniách ako u Mountain Heart.
      Druhá tvár sú pomalé songy s obrovskou náboženskou myšlienkou a posolstvom. Z pôvodného repertoáru je to No Other Way od Randell Massengilla, ktorá je ozdobou na albume. Dobrá, nová úprava je i na When We March Thru, v tomto starom, pomalom songu sa dobre prezentuje dobrista Vic Graves a Stuart Wyrick na záverečnú i úvodnou vložku s old-time banjom. Skupina poskytne i valčíky (Worthy, Blood Of Christ) a pomalé skladby v melódiách súčasného trendu s poctivým kontrabasom v rukách Scotta Paynea.
      Vypočuť si New Road je zážitkom po stránke duchovnej i dobrej hudby. Na ich stránke www.newroadgospel.com sa dozviete i o ich starých albumoch.
      Ľubomír Toman, Horná Poruba, Slovensko
FOR SUCH A TIME AS THIS
2004
NEW ROAD BLUEGRASS MUSIC 00005

A Little More Faith
Worthy
God's Seal
No Other Way
Sanctified
When We March Thru
Blood Of Christ
Seeing Is Believing
If They'd Only Known
Signs Of Time
Hebrew 10:25
The Last Song