RYAN SHUPE & THE RUBBERBAND
      Ak možno dajakú skupinu prirovnať ku skupine Sugarbeat, je to práve skupina Ryana Shupeho, The RubberBand. Ale i tak by to bola urážka Ryana Shupeho tvrdiť, že jeho hudba nie je originálna, ale len totožná so Sugarbeat. Ryan Shupe napísal na tento, zatiaľ posledný projekt skupiny, všetky skladby, na ktoré sú i texty v booklete obalu CD. Oproti Sugarbeatu, ktorí experimentovali iba s bicími, tu je i tenor saxofón, trumpeta, bouzouki, pandeiro a pravdaže bicie s percussion. Musím podotknúť, že iba na pár skladbách, čo sa nedá povedať o bicích, ktoré znejú v rôznych variáciách na celom CD. Ale i tak je to stále akustická hudba vychádzajúca z bluegrassu a prevedená do maximálneho progresu.
      Je tu vyvážená úroveň nielen kvalitatívna, ale i čo do počtu odohraného času banja, gitary, mandolíny a husiel. Hráči nezaprú svoju bluegrassovú minulosť a dáko takto si ja predstavujem experimentovanie s bicími. Zaujímavé je použitie jazzových akordov, ale zahrané v diatonickom postupe v jednej zo skladieb. Túto skupinu z Utahu tvoria okrem Ryana (husle, mandolína, gitara) ďalej Craig Miner (banjo, mandolína, bouzouki, gitara), Roger Archibald (gitara), Colin Botts (bass, pandeiro) a Bart Olsen (bicie, perkusie). Už spomínané nebluegrassové nástroje sú v rukách hostí (Nathan Botts, David Holliday).
      Nemožno povedať, že ide o hudbu vychádzajúcu z dnešnej modernej country, lebo hudobné postupy kapely sú ovplyvnené skôr rockom, popom alebo rôznymi alternatívnymi žánrami.
      Vedúce hlasy spieva hlavný protagonista Ryan Shupe moderným bluegrassovým vokálom a sú kvalitne doplnené o harmónie ostatných členov kapely. Jeho hlas sa príjemne počúva a dokážem si predstaviť i jeho projekt spravený v súčasnom bluegrassovom štýle. Ryanov hlas je perlou na albume. Jeho texty zachycujú dnešný život s jeho starostami a radosťami vyjadrenými v láske a snoch. Skladby sú dobre zaranžované, na čom sa podieľali všetci členovia kapely.
      Ihneď druhá skladba nás presvedčí o vokáloch v štýle legendy progresívneho bluegrassu, New Grass Revival. Nadštýlovosť v bluegrasse a štýlovosť porovnateľná s iným žánrom nás zavedie jednak do country rocku v skladbe Even Superman, i do iných sfér - do blues-rockových postupov v Banjo Boy, dojímavej country balady Dream Big alebo nasladlej balady She's Bad For Me, rap s okoreneným skeč (sketch) spevom v Simplify, novoakustickej inštrumentálky Ambush, pop-country New Emotion, reggae Rain Falls Down, country trash Never Give Up, do latinskoamerických rytmov Oh How I Miss You, po záverečnú skladbu v cowboyskom, swingovom štýle - bonus za poslednou skladbou albumu. Titulná a zároveň posledná Hey, Hey, Hey je v štýle punk, čo som zatiaľ v bluegrasse ešte nepočul.
      Hudba The RubberBandu je príjemná na počúvanie a získa si svojich poslucháčov tak, ako to dokázala i Sugarbeat. O tomto, ale i iných projektoch Ryana Shupeho, sa viac dozviete na webe www.shupe.net
      Ľubomír Toman, Horná Poruba, Slovensko
HEY HEY HEY
2003
SUN DIVE PRODUCTIONS 2042

Banjo Boy
Even Superman
Dream Big
Simplify
Would You Love Me
Ambush
New Emotion
Rain Falls Down
Never Give Up
She's Bad For Me
Oh How I Miss You
Hey Hey Hey