Blue Moon Rising
Where Wood Meets Steel
The Cagle Family
The Gift
Dave Cantrell
Take Me Back
Dessert
Sings and Plays Bluegrass Music
The Flying Dog Bluegrass Band
A Step Away
The Johnny Greer Project
Lonesome Feelin'
High Plains Tradition
Where The Woods Are Cool And Still
IIIrd Tyme Out
The Best Durn Ride
Mount Zion
Still He Came
New Road
For Such A Time As This
Ryan Shupe & The Rubberband
Hey Hey Hey
Wells Family
Mountain of Dreams
Lare Williams
Grandpa John
Play What?
      YONDER MOUNTAIN STRING BAND & BENNY GALLOWAY
      Yonder Mountain String Band je nádejná skupina z Boulderu v Colorade. Táto mladá skupina hrajúca moderný bluegrass nahrala u Frog Pad Records pät albumov (Elevation 1999, Town By Town 2001, Mountain Tracks 2001, Mountain Tracks 2 2002). Piate, Old Hands, nahrali spolocne s textárom a spevákom Bennym Gallowayom. Všetky ich predošlé albumy sú charakteristické pohodovým bluegrassom v štýle kapiel zo západu USA. Ich skladby sú pekné, uchu lahodiace, ci sú už hrané v strednom tempe alebo rýchlo. Na Old Hands hrajú skladby, ktoré napísal Benny Galloway (niektoré spolu s Bruceom Allsoppom, Daveom Johnstonom a Kenom Spoorom). Samotný Benny spieva v piatich piesnach vedúci hlas. Ostatok je v réžii Yonder Mountain. Prvé dve skladby (Pride Of Alabama a Hill Country Girl) nám predstavia kapelu, ako ju poznám z ich CD Town by Town. Potom nastúpi Bennyho barytónovo sfarbený hlas v pomalých skladbách napísaných v pesnickárskom štýle s textom o všetkom možnom. Texty sú o vlakoch (Pride Of Alabama), o prostých dievcatách (Hill Country Girl), nasleduje šoférsky song (Big Lights), západniarsky ladené (Sleepy Cowboy, Winds O´ Wyoming) a v neposlednom rade i gospel songy, a to divoký (Train Bound For Glory Land) a pomalý, progresívny uzatvárajúci toto pekné album (Behold, The Rock Of Ages). Okrem dobého úvodu albumu je mojou oblúbenou skladbou The Wind Throu The Willows a myslím, že tato skladba môže bodovat v rádiách, pretože má text, má vokál, má skvelé dobro (Sally van Meter) - jednoducho pohoda.
      Skladby sú celkom dobre prezentované a skvelo doplnené hudbou v podaný kapely i hostov (Jerry Douglas, Darol Anger, Casey Driessen, Tim O'Brien, Dirk Powel a Sally van Meter). Nemá chybu sólujúce dobro Jerryho Douglasa v rýchlej Hill Country Girl alebo naopak pohodové dobro dobristky a produkcnej Sally van Meter v Everytime. Pekné huslové harmónie predstaví Darol Anger v úvodnej The Pride O' Alabama a divoké husle zas zaznejú v Train Bound.
      Samotná kapela nemá slabý clánok. Chlapci vedia spievat a v harmóniách im to krásne znie. Hudbu príjemne tvrdí kontrabasista Ben Kaufmann, v úvodnej Pride Of Alabama je úžasná rytmická práca na mandolínu v podaní Jeffa Austina, Adam Aijala má pekné nenásilné gitarové sóla hlavne v svižnejších piesnach a banjista Dave Johnston nie je prehliadnutelný napriek pomalšiemu repertoáru a množstvu dobra na albume.
      Táto skupina sa už svojím CD dostala do Európy. Až niekde prídete do styku s touto kapelou, vrelo ju odporúcam, pokial máte v oblube hudbu prezentovanú bluegrassovými kapelami zo západu v štýle Front Range, Loose Ties a podobných.
      Ľubomír Toman, Horná Poruba, Slovensko
OLD HANDS
2003
FROG PAD RECORDS 0103

Pride Of Alabama
Hill Country Girl
Big Lights
Deep Pockets
Sleepy Cowboy
Train Bound For Glory Land
Wind Through The Willows
Not Far Away
And Goin Away
Alone And Blue
Everytime
Winds O' Wyoming
Behold, The Rock Of Ages