Home
Profile
The band
Disko
Press room
Concerts, tours
MP3 demo - sound beet
Lirics
Links
 
 

Kontakt

Ján Bratinka
Belinského 9, 
85101 Bratislava, Slovakia, EU
tel.
00421-2-62241098 -2-59379278

Ján BratinkaJán  Bratinka - banjo,  vocál
     He is the group leader as well as the founding member. He has been interesed in music an play music since from year 1970. To begin Rock, clasic guitar music, folk, country and bluegrass. From time  to time he can be seen also in other formations (15 years in legendary best Slovak bluegrass band Bluegrass Album). His name can be found on other groups' recordings as well. 
            He has been teaening  banjo playng for some years and he has brought up several banjo players not only in Slovakia. He is an author of the first original "Slovak 5-string banjo playing school" and also one of the founders and organisers of international Country Festival  in Bratislava and ofher  festivals too.  He belongs to the best Slovak banjo players (1995,1996 Zvonky Award - the best banjo player) and he is a pioneer of bluegrass in Slovakia. His tenor vocal is a contribution to the general sound of the Steam.

disko:

Country trh - Keď vchádza ráno
Country trh 1
My nič, my muyikanti
To je život
Autumn '91
Keď vchádza ráno
s BG Albumom
(OPUS - 1986)
Country trh 1.
s BG Albumom
(OPUS - 1988)
My nič my muyikanti
Lojzo - ako hosť
(OPUS - 1987)
To je život
Kapucíni - ako hosť
(OPUS - 1990)
Autumn '91
s BG Albumom
(MMO Austria - 1991)
Čas letí
Čas letí
s BG Albumom
(PRO ART - 1996)
Steam 
s Steamom
(JaBr - 2000)
Bluegrass 2000
s Steamom
(SkBMA- 2001)
Škola
Škola
Škola
Škola
Škola
Bluegrass Banjo
škola hry na banjo
(MB LINGUA - 1995)
Dalšia technika
škola hry na banjo
(MB LINGUA - 2002)
50 tabulatúr pre banjo
Vol. I
(Zvonky - 2000)
50 tabulatúr pre banjo
Vol. II
(Zvonky - 2001)
50 tabulatúr pre banjo
Vol. III
(Zvonky - 2002)

Adrian MinarovičAdrian Minarovič - mandolína
     Pochádza zo Zvolena. Na mandolíne hrá od roku 1994 a dnes patrí k slovenskej špičke. V súčasnosti je považovaný za najlepšieho hráča na tento nástroj na Slovensku. Je známy hlavne svojou dravou a razantnou hrou. Hral vo viacerých zostavách, z ktorých asi najznámejšia je Grassland zo Zvolena, z ktorej aj prišiel do Steamu. V roku 1999 a 2000 bol v Zvonky AWARD ocenený ako mandolínista roka a rovnako v rokoch 1999 a 2000 dostal cenu mandolínista roka od  Slovenskej Bluegrassovej Asociácie. 
 
 
 
 

diskografia:
SkBMA
Bluegrass Music 2001
s kapelou hviezd
(SkBMA - 2001)


Peter BalážPeter Baláž - gitara, vokál
     Muzikant, ktorého hlavným nástrojom bolo donedávna banjo. Hudbe sa venuje asi  od roku 1992 a okrem gitary mu nie je cudzie ani banjo. Rovnako okrem bluegrassu si rád zahrá aj jazz, blues a rock. Sám pôsobil ako gitarista vo viacerých nie-bluegrassových kapelách. Patri k málo gitaristom so svojskou hrou, čo sa nesnažia niekoho napodobiť. Do Steamu prišiel z bratislavskej bluegrassovej kapely Veget Band  kde hral niekoľko rokov na banjo. Okrem Steamu hrá aj v niekoľkých ďalších zostavách. V roku 2000 bol nominovaný v Zvonky Award na cenu gitarista roka.
 
 


Peter DavidekPeter Davidek  - e-bass
     V podstate nová tvár v bluegrassových kruhoch aj keď moderné country mu nie je až tak celkom cudzie. Prišiel z rockovej scény. Hral vo viacerých rockových kapelách a krátku dobu vyskúšal aj práve moderné country. Má za sebou 7 ročné hudobné vzdelanie a patrí k najlepším basistom na Slovensku. 
     Okrem Steamu hráva vo viacerých aj rockových zostavách a hosťuje aj na nahrávkach niekoľkých skupín. V roku 2000 bol ocenený ako „najlepší basista roka“ v Zvonky Award a rovnako bol nominovaný na cenu basista roka aj na Bluegrassovú Grammy Slovenskej Bluegrassovej Asociácie.
 
 


Barbora StreicherováBarbora Streicherová -  lead vokál, vokál
     Pochádza z Pezinka. Aj svoje spevácske začiatky prežila v jednej dnes už nejestvujúcej pezinskej country-bluegrassovej kapele, kde spievala hlavne piesne od Allison Kraus. Má za sebou 4 roky  spevu na Ľudovom konzervatóriu a rovnako doma sa cíti aj pri klávesových nástrojoch. Je považovaná za jednu z popredných slovenských country a bluegrassových speváčok a v roku 2000 bola nominovaná na cenu „speváčka roka“ v Zvonky Award.