Home
Profil
Obsadenie skupiny
Diskografia
Čo o nás píšu a vravia iný
Koncerty, alebo kde nás môžete stretnúť
MP3 demo
Texty, noty piesní
Linky na iné oblúbené stránky
 
 

Kontakt

Ján Bratinka
Belinského 9, 
85101 Bratislava, Slovakia, EU
tel.
00421-2-62241098 -2-59379278

Ján BratinkaJán  Bratinka - banjo,  vokál
     Hudbe sa venuje od roku 1970.  Najskôr rockovej, neskôr klasickej gitarovej hudbe, folku, country a od roku 1983 bluegrassu. Okrem skupiny Steam hral v mnohých zostavách a 15 rokov viedol legendárnu slovenskú skupinu Bluegrass Album. Jeho meno sa objavuje aj na nahrávkach iných, často aj nie bluegrassových, skupín.
     Niekoľko rokov vyučuje hru na banjo  a vychoval už mnohých banjistov nielen na Slovensku.  Možno ho stretnúť aj na bluegrassových dielňach, workshopoch, ale rovnako aj ako člena poroty na súťažných a výberových festivaloch. Je autorom prvej pôvodnej slovenskej školy hry na 5-strunové banjo, vydavateľom a zakladateľom časopisu Zvonky (dnes na internete), jedným zo zakladateľov a organizátorov bratislavského festivalu COUNTRY a niekoľkých ďalších festivalov a koncertov prevažne s účasťou zahraničných hostí.  Je členom správnej rady Slovenskej Bluegrassovej Asociácie, členom redakcie spravodaja SkBMA, správcom a tvorcom väčšiny bluegrassových internetových stránok na doméne bluegrass.sk
     V roku 1993 bol členom sprievodnej skupiny amerického gitaristu a speváka Ed McDade počas jeho turné v Československu a ako člen Bluegrass Albumu hral na spoločných vystúpeniach s americkou skupinou Skyline (1986), talianskym gitaristom Beppe Gambetom (1990, 1991) a americkým banjistom Tony Trischkom (1991) počas ich turné v Československu.
     V roku 1995 a 1996 ocenený v Zvonky Award ako "banjista roka" a v roku 1999 mu na festivale v Hornej Porube bola udelená prestížna cena „Člen Bluegrassovej Siene Slávy“. Najviac si cení osobné priateľstvo s popredným americkým banjistom Tony Trischkom. 

diskografia:

Country trh - Keď vchádza ráno
Country trh 1
My nič, my muyikanti
To je život
Autumn '91
Keď vchádza ráno
s BG Albumom
(OPUS - 1986)
Country trh 1.
s BG Albumom
(OPUS - 1988)
My nič my muyikanti
Lojzo - ako hosť
(OPUS - 1987)
To je život
Kapucíni - ako hosť
(OPUS - 1990)
Autumn '91
s BG Albumom
(MMO Austria - 1991)
Čas letí
   
Čas letí
s BG Albumom
(PRO ART - 1996)
Škola
Škola
Škola
Škola
Škola
Bluegrass Banjo
škola hry na banjo
(MB LINGUA - 1995)
Dalšia technika
škola hry na banjo
(MB LINGUA - 2002)
50 tab. pre banjo
Vol. I
(Zvonky - 1998)
50 tab. pre banjo
Vol. II
(Zvonky - 1999)
50 tab. pre banjo
Vol. III
(Zvonky - 2000)
Škola Škola
50 tab. pre banjo
Vol. IV
(Zvonky - 2001)
50 tab. pre banjo
Vol. V
(Zvonky - 2002)

Adrian MinarovičAdrian Minarovič - mandolína
     Pochádza zo Zvolena. Na mandolíne hrá od roku 1994 a dnes patrí k slovenskej špičke. V súčasnosti je považovaný za najlepšieho hráča na tento nástroj na Slovensku. Je známy hlavne svojou dravou a razantnou hrou. Hral vo viacerých zostavách, z ktorých asi najznámejšia je Grassland zo Zvolena, z ktorej aj prišiel do Steamu. V roku 1999 a 2000 bol v Zvonky AWARD ocenený ako mandolínista roka a rovnako v rokoch 1999 a 2000 dostal cenu mandolínista roka od  Slovenskej Bluegrassovej Asociácie. 
 
 
 
 

diskografia:
SkBMA
Bluegrass Music 2001
s kapelou hviezd
(SkBMA - 2001)


Peter BalážPeter Baláž - gitara, vokál
     Muzikant, ktorého hlavným nástrojom bolo donedávna banjo. Hudbe sa venuje asi  od roku 1992 a okrem gitary mu nie je cudzie ani banjo. Rovnako okrem bluegrassu si rád zahrá aj jazz, blues a rock. Sám pôsobil ako gitarista vo viacerých nie-bluegrassových kapelách. Patri k málo gitaristom so svojskou hrou, čo sa nesnažia niekoho napodobiť. Do Steamu prišiel z bratislavskej bluegrassovej kapely Veget Band  kde hral niekoľko rokov na banjo. Okrem Steamu hrá aj v niekoľkých ďalších zostavách. V roku 2000 bol nominovaný v Zvonky Award na cenu gitarista roka.
 
 


Peter DavidekPeter Davidek  - e-bass
     V podstate nová tvár v bluegrassových kruhoch aj keď moderné country mu nie je až tak celkom cudzie. Prišiel z rockovej scény. Hral vo viacerých rockových kapelách a krátku dobu vyskúšal aj práve moderné country. Má za sebou 7 ročné hudobné vzdelanie a patrí k najlepším basistom na Slovensku. 
     Okrem Steamu hráva vo viacerých aj rockových zostavách a hosťuje aj na nahrávkach niekoľkých skupín. V roku 2000 bol ocenený ako „najlepší basista roka“ v Zvonky Award a rovnako bol nominovaný na cenu basista roka aj na Bluegrassovú Grammy Slovenskej Bluegrassovej Asociácie.
 
 


Barbora StreicherováBarbora Streicherová -  lead vokál, vokál
     Pochádza z Pezinka. Aj svoje spevácske začiatky prežila v jednej dnes už nejestvujúcej pezinskej country-bluegrassovej kapele, kde spievala hlavne piesne od Allison Kraus. Má za sebou 4 roky  spevu na Ľudovom konzervatóriu a rovnako doma sa cíti aj pri klávesových nástrojoch. Je považovaná za jednu z popredných slovenských country a bluegrassových speváčok a v roku 2000 bola nominovaná na cenu „speváčka roka“ v Zvonky Award.